تبلیغات
SOLDIER MAHDI
    آخرین بروز رسانی :
    آخرین بازدید :
حمایت میکنیم
Ads
موضوعات
Category
دوستان
Ferends
آرشیو
Archive
آمار وبلاگ
Blog info
 • بازدید امروز :
 • بازدید دیروز :
 • بازدید این ماه :
 • بازدید ماه قبل :
 • کل بازدید کنندگان :
 • تعداد مطالب کل :
 • درباره ی وبلاگ
  About Blog

  محمد آتشی
  آخرین مطالب ارسالی
  Last Posts
  برنامه های کاربردی
  Support
  نظر سنجی
  Poll
  تبلیغات متنی
  Support
  پیوند ها
  Links

  وقتی اپل در چاه می افتد و در دادگاه شکست می خورد - پنجشنبه 17 آذر 1390

  تعداد بازدید : طبقه بندی:

  احتمالا اگر نیم نگاهی به اخبار IT داشته باشید می دانید که اپل از آدم و عالم به علت هر موردی که فکرش را بکنید شکایت می کند و گاهی هم در این شکایت ها برنده می شود مثلا تبلت های جدید سامسونگ در کشور آلمان جمع آوری می شود یا اجازه فروش در برخی کشور ها را نمی یابد. اما حالا تصور کنید از اپل هم برای کپی برداری شکایت شود آن هم توسط چه کسی، چینی هایی که فقط مانده خود استیو جابز را کپی کرده، روانه بازار کنند!

  شاید بسیاری بر این باور باشند که اپل بیشترین مشکلات حقوقی اش مربوط به رقیبان کره ای اش است ولی این تفکر اشتباه است، بیشترین مشکلات حقوقی اپل مربوط به کشور چین است البته به نسبت جمعیت چین، این امر طبیعی ست. شاید جالب باشد بدانید اپل روزی نیست که از یک فروشگاه تقلبی در چین شکایت نکند حتی اپل در چین یک تیم از وکلای حرفه ای دارد تا از هر آن چه که شبیه اپل و محصولاتش است شکایت کنند. اما فکرش را بکنید همین اپل در دادگاهی در چین محکوم شود.

  دادگاه بوم تاون در شنژن که به علت شکایت شرکت Proview Technology تشکیل شده بود اپل را برای کپی کردن علامت تجاری آی پد محکوم کرد گویا این شرکت چینی این نام را مدت ها پیش در سال ۲۰۰۰ ثبت کرده بود.

  اپل که تبلت آی پد خود را چند سال پیش روانه بازار کرد در ابتدا توسط بسیاری از کاربران در توییتر و دیگر انجمن های آنلاین تحت فشار قرار گرفت که نام تبلت خود را که بسیار شبیه به نام یک محصول بهداشتی است، تغییر دهد. اما تمامی حرف و حدیث هایی که برای نام آی پد بوجود آمده بود پس از فروش بسیار موفقیت آمیز این محصول در بازار که هیچ شرکت دیگری قادر به شکستن رکورد آن نبود پایان یافت.

  حق استفاده از نام آی پد در چین بسیار برای اپل مهم است چرا که این شرکت به دنبال باز کردن فروشگاه های بیشتری در سطح چین است. مدیران اپل عنوان کرده اند وجهه ی اپل در سطح چین از لحاظ فروش محصولات خود با این پرونده مخدوش شده است.

  Proview Technology همچنین در نظر دارد از اپل مبلغ ۱۰ میلیارد یوان (۱٫۵ میلیارد دلار) به دلیل نقض قوانین حق مؤلف غرامت بگیرد.

  نکته اخلاقی: اینجاست که شاعر می گوید: “چاه نکن بهر کسی اول خودت دوم کسی :) )”


  نویسنده : محمد آتشی   نظرات |